Close

Parsiyel Eşya Taşımacılığı

parsiyel eşya taşımacılığı İstanbul parça eşya taşıma

Parsiyel Eşya Taşımacılığı (parça eşya taşımacılığı) hizmetimizde aynı güzergahta taşıması yapılacak eşyaların ayrı ayrı toplanarak tek nakliyat aracı ile taşınmasıdır. Böylece Nakliye ücreti daha ucuz fiyatlarla yapılır. İstanbul’dan Türkiye geneli yurtiçi parsiyel eşya taşıması yapılacak parça eşyalarınızı taşıyoruz.

 

Profesyonel Parsiyel Eşya Taşımacılığı

Parsiyel eşya taşımacılığı parsiyel kelimesinden yola çıkarak parça başı taşıma için yapılan nakliye hizmetine verilen isimdir. Aynı güzergâh üzerinde bulunan farklı müşterilerin yüklerini aynı araç ile taşıma işine parsiyel eşya taşımacılığı adı verilmektedir. Bu hizmeti veren firmalar için amaç aslında bir aracı tamamen doldurmayan eşyaları aynı araçta birlikte taşıyarak maliyeti azaltmaktır. Evden eve nakliye firmalarının birçoğu bu hizmeti vermekte özellikle şehirlerarası nakliyelerde daha yaygın olarak uygulanmaktadır. Farklı bir şehre taşınacaklar için özellikle uzun mesafede aynı şehre ya da o güzergahta başka şehre taşınanlar için ideal olan bu hizmet maliyetleri ciddi anlamda azaltmaktadır. Hem firma aynı güzergaha iki kez gitmediği için faydalı hem de taşınanlar için nakliye maliyeti azaldığından ekonomik olmaktadır.

 

İstanbul Parsiyel Eşya Taşımacılığı

Parsiyel yük taşıma hizmeti genel olarak kara yolu taşımacılığında kullanılır ve araçların çalışma planlarına göre uygun dağıtım şekli belirlenir. Kara yolu taşımacılığında yaygın olan bu hizmet hava yolu şirketlerinde genellikle parsiyel kargolar taşınması için uygulanmaktadır. Yurt dışı için taşıma yapıldığında ürünlerin gümrük onaylı olması gerekmektedir. Denizyolu taşımacılığında ise yurt dışı için uygulanan hizmet konteynır ve açık yük olarak limanlarda gümrüklenerek gemilere yüklenir. Yurt içi için deniz yolu taşımacılığında parsiyel yük taşımacılığı hizmeti tercih edilmemektedir. Demir yolu taşımacılığında çok tercih edilmese de vagonların bir kısmı kiralanarak maliyet hesaplanır ve eşyaların sevkiyatı gerçekleşir. Nakliye firmaları için kara yolu taşımacılığı önemli olduğundan bu hizmet çok tercih edilmektedir. Bu hizmeti veren firmalar eşyalarınızı güvenli ve hızlı bir şekilde yeni evinize getirir ve size teslim eder.

 

Parsiyel Yük Taşımacılığında Hesaplama Nasıl Yapılır?

Nakliye firmaları için taşımacılıkta yükün ağırlığı kadar hacmi de önemlidir. Parsiyel eşya taşımacılığı için de hesaplama yapılırken ağırlık, hacim ve ladametre hesap ölçüleri kullanılmaktadır. Metreküp hesaplaması ile birlikte fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Bu metreküp hesaplaması ise: yükün eni x boyu x yüksekliği x adedi şekilde yapılmaktadır.

1 m3 =333kg

1 ton= 3 m3

1 ldm=1750 kg kabul edilir ve bu ağırlık birimleri doğrultusunda bir fiyat oluşturulmaktadır.

 

Evden Eve Nakliyat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir